خانه / اخبار / مصرف بيش از ۵ دارو در دوران سالمندي خطرناک است

مصرف بيش از ۵ دارو در دوران سالمندي خطرناک است

مصرف بيش از ۵ دارو در دوران سالمندي خطرناک است!

مطالعات نشان مي دهد افراد سالمند ۶۵ سال و بالاتر در صورت مصرف روزانه ۵ دارو يا بيشتر در معرض خطر حتي مرگ قرار مي گيرند.
به گزارش خبرگزاري آريا، براساس اين مطالعات، سالمنداني که بيشتر از پنج دارو در روز مصرف مي کنند در معرض ريسک بالاي سقوط، ضعف، ناتواني و حتي مرگ قرار مي گيرند.
مصرف دارو ممکن است موجب بروز اختلال در توانايي عملکرد مناسب فرد سالمند شود، تا جاييکه توانايي راه رفتن خوب که نشانه عدم وابستگي و سلامت خوب يک فرد سالمند است مي تواند تحت تاثير مصرف چندين دارو قرار گرفته و با اختلال مواجه شود.
در اين مطالعه جديد، ۴۸۲ فرد ۶۵ سال به بالا از نظر نحوه تاثير مصرف چندين دارو بر راه رفتن و صحبت کردن سالمندان مورد بررسي قرار گرفت. هدف اصلي اين مطالعه، تعيين نحوه تغييرات در مغز و سيستم عصب مرکزي در طول افزايش سن و نحوه تاثير آن بر توانايي راه رفتن يک فرد سالمند بود.
نتايج نشان داد افرادي که پنج دارو يا بيشتر مصرف مي کردند داراي سرعت آهسته تري به هنگام راه رفتن بودند. آنها دريافتند بين تعداد قرص هاي مصرفي و سرعت راه رفتن ارتباط وجود دارد.

درباره ی فلاحی

همچنین ببینید

چتری که نمی خواهد به دست بگیرید

چتری که نمی خواهد به دست بگیرید

چتری که نمی خواهد به دست بگیرید بارش باران های بهاری و دردسر های حمل چتر ، طراحان پوشاک های چینی را به فکر انداخت تا راهکاری برای حل این مشکل بیابند . آن ها با مطرح کردن اسم لباسی به نام " بارانی پوشیده شده " چالشی به راه انداختند و طراحان زیادی دست به کار شدند تا این مشکل مردم را حل کنند . داشتن دید وسیع ، ارزان بودن ، طراحی ساده ، ساخته شده از پلاستیک تخریب پذیر ، پوشاندن کامل سر و گردن و آزاد گذاشتن دست ها برای انجام کارهای دیگر از مزیت های این چتر است که پیش بینی می شود به زودی جایگزین چتر های سنتی در چینو حتی دیگر کشور های دنیا شود .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *