خانه / سلامت و خانواده / تازه های علمی / عوارض مصرف نابه جای آمپول دگزامتازون
عوارض مصرف نابه جای آمپول دگزامتازون

عوارض مصرف نابه جای آمپول دگزامتازون

عوارض مصرف نابه جای آمپول دگزامتازون

عوارض مصرف نابه جای آمپول دگزامتازون از افزایش  فشار خون تا افزایش احتمال شکستیگی ها متغیر است .

به گزارش ایلنا از سازمان غذا و دارو ، نوشین محمد حسینی کارشناس کمیته کشوری تجویز و مصرف منطقی داروی سازمان غذا و دارو گفت : داروی دگزا متازون یا به نام مشهور تر ” دگزا ” ، از جمله داروهایی است که در شکل های مختلف مانند شربت ، قرص ، قطره ، آمپول ، پماد و محلول وجود دارد و یکی از پرکاربرد ترین و قوی ترین داروها به شما می رود .

این دارو شبیه انواع آنتی بوتیک هاست که برای هموطنان ، دارویی شناخته شده است . تزریق آمپول دگزامتازون از طریق کاهش توان دفاعی بدن ، موجب افزایش خطر بازگشت نشانه های بیماری ویروسی از جمله سرما خوردگی و دیگر بیماری های عفونی می شود .

عوارض مصرف داروی دگزامتازون :

عوارض مصرف داروی دگزامتازون می توان به افزایش توده چربی در صورت و بدن ، کاهش تراکم  و استحکام استخوان ها و افزایش احتمال شکستگی است . جوش های پوستی ، اختلال در روند بهبود انواع زخم ها ، ضعف و تحلیل عضلات ، افزایش  احتمال پارگی و آسیب تاندون ها ، افزایش فشار خون و قند خون ، آب مروارید و افزایش فشار داخل چشم را از دیگر عوارض مصرف نا به جای آمپول دگزامتازون هستند .

متأسفانه خصیصه بارز ما ایرانیا اینه که علاوه بر اینکه  در صورت داشتن بیماری به دکتر مراجعه نمی کنیم تازه سرخود ، خود درمانی هم می کنیم  و از انواع قرص و آمپول و شربت و … هم بدون اینکه بدونیم که آیا واقعا مصرف اون لازمه استفاده می کنیم ! در نتیجه بعد یه مدت با یه بیماری مواجه میشیم که کلا داروها رو رومون که تاثیر نمیذاره هیچ ، بدن بیچارمون هم داغون کردیم  ! پس بهتره برای سلامتی خودمون هم که شده خودسرانه دارو مصرف نکنیم .

درباره ی فلاحی

همچنین ببینید

باکتری های مرگبار موجود در کیف خانم ها

باکتری های مرگبار موجود در کیف خانم ها

باکتری های مرگبار موجود در کیف خانم ها اگر هنگام خرید کیف تنها به زیبایی یا قیمت آن فکر می کنید و هرگز داخل کیف خود را ضد عفونی نمی کنید با این کار می توانید در معرض ابتلا به بیماری هایی سخت و حتی مرگبار قرار گیرید . به تازگی گروهی از متخصصان دانشگاه Metropolitan طی آزمایشی ، کیف دستی و کیف لوازم آرایش گروهی از زنان را تحت آزمایش برای شناسایی میکروب ها و باکتری ها قرارداده و به نتایج تکان دهنده ای دست یافته اند . گفتنی است ، در بررسی های انجام شده بر روی این کیف ها که از مواد مختلف چون خز ، چرم طبیعی و مصنوعی ، پارچه و نایلون ساخته شده اند انواع میکروب ها و باکتری های فوق العاده مرگبار شناسایی شده است .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *