خانه / اخبار / طرح سه فوریتی توقف موقت قرارداد توتال از دستورکار مجلس خارج شد

طرح سه فوریتی توقف موقت قرارداد توتال از دستورکار مجلس خارج شد

طرح سه فوریتی توقف موقت قرارداد توتال از دستورکار مجلس خارج شد

طرح سه فوریتی توقف موقت قرارداد توتال از دستورکار مجلس خارج شد

طرح سه فوریتی الزام دولت به رعایت مصالح و منافع ملی در قراردادهای نفتی و گازی در قالب الگوی جدید قراردادهای نفتی  ( IPC ) به دلیل پس گرفتن امضای متقاضیان این طرح از دستور کار مجلس خارج شد.

به گزارش ایسنا ، طرح سه فوریتی الزام دولت به رعایت مصالح و منافع ملی در قراردادهای نفتی و گازی در قالب الگوی جدید قراردادهای نفتی (IPC) در دستور کار جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه) مجلس قرار گرفت و حاجی دلیگانی به عنوان طراح مازنی و کواکیبان به عنوان مخالف و کریمی قدوسی و نوروزیی به عنوان موافق به ایراد سخن پرداختند .

علی مطهری رئیس مجلس بعد از استماع نظرات مخالفان و موافقان گفت :

برای طرح سه فوریتی احتیاج به رای دو سوم نمایندگان حاضر در مجلس است یعنی باید ۱۹۴ نفر به این طرح رای دهند تا به تصویب برسد .

در این هنگام و قبل از درگیری مطهری گفت : ظاهرا برخی از امضا کنندگان امضای خود را پس گرفته که دیگر نیازی به رای گیری نیست .

محمدحسین فرهنگی عضو هیئت رئیسه مجلس نیز در توضیحی گفت : با توجه به اینکه تعداد امضاکنندگان کمتر از ۱۵ نفر است طبق قانون این طرح قابل رسیدگی در مجلس نیست . بر این اساس این طرح از دستور کار مجلس خارج شد .

اسامی نمایندگانی که طرح سه فوریتی را  امضا کردند :

طرح سه فوریتی الزام دولت به رعایت مصالح و منافع ملی در قراردادهای نفتی و گازی در قالب الگوی جدید قراردادهای نفتی (IPC ) یک ماده واحده و سه تبصره دارد که حاجی دلیگانی ، ترکی ، ملکشاهی راد ، کوهکن ، حسینعلی شهریاری ، قوامی ، اسماعیل سعیدی ، پژمان‌فر ، خادمی ، کریمی قدوسی ، نوری، کوچکی نژاد ، موسوی لارگانی ، ساداتی‌نژاد ، آزادی خواه ، سالک ، ابطحی ، قاضی پور ، فلاحتی ، نوروزی ، طباطبایی‌نژاد و حسینی کیا آن را امضا کردند .

درباره ی فلاحی

همچنین ببینید

چتری که نمی خواهد به دست بگیرید

چتری که نمی خواهد به دست بگیرید

چتری که نمی خواهد به دست بگیرید بارش باران های بهاری و دردسر های حمل چتر ، طراحان پوشاک های چینی را به فکر انداخت تا راهکاری برای حل این مشکل بیابند . آن ها با مطرح کردن اسم لباسی به نام " بارانی پوشیده شده " چالشی به راه انداختند و طراحان زیادی دست به کار شدند تا این مشکل مردم را حل کنند . داشتن دید وسیع ، ارزان بودن ، طراحی ساده ، ساخته شده از پلاستیک تخریب پذیر ، پوشاندن کامل سر و گردن و آزاد گذاشتن دست ها برای انجام کارهای دیگر از مزیت های این چتر است که پیش بینی می شود به زودی جایگزین چتر های سنتی در چینو حتی دیگر کشور های دنیا شود .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *