خانه / اخبار / حقوق کمتر از ۲ میلیون تومان ، مالیات ندارد
رئیس سازمان امور مالیاتی

حقوق کمتر از ۲ میلیون تومان ، مالیات ندارد

حقوق کمتر از ۲ میلیون تومان ، مالیات ندارد

حقوق کمتر از ۲ میلیون تومان ، مالیات ندارد

رئیس سازمان امور مالیاتی

رئیس سازمان امور مالیاتی می‌گوید  :

حقوق زیر دو میلیون تومان از پرداخت مالیات معاف است و اگر افرادی هستند که کمتر از دو میلیون تومان حقوق می‌گیرند و تحت عناوین مختلفی از حقوق آن‌ها مالیات کسر می‌شود حتما این موضوع را به سازمان امور مالیاتی اعلام کنند .

به گزارش ایسنا ، سیدکامل تقوی‌نژاد در پاسخ به این سوال که : بسیاری از سازمان‌ها و شرکت‌های دولتی و خصوصی از افرادی که زیر دو میلیون تومان حقوق می‌گیرند مالیات کسر می‌کنند ، در حالی‌که این مالیات به حساب سازمان واریز نمی‌شود گفت : قانون‌گذار تکلیف کرده است که هر سال پایه معافیت مالیاتی در قانون بودجه مشخص شود . اجازه دهید به این نکته اشاره کنم که در این دولت اتفاق تازه‌ای افتاد . وی افزود : به این ترتیب که پیش‌تر در بخش دولتی یک نرخ برای پایه معافیت مالیاتی داشتیم و در بخش‌های غیر دولتی نرخ‌های دیگر محاسبه می‌شد ولی در قانون بودجه رعایت عدالت کرده و همه را یکسان کردیم . در حال حاضر هر کارمندی در بخش دولتی و خصوصی زیر دو میلیون تومان دریافتی داشته باشد ، هیچ‌گونه  مالیاتی نباید پرداخت کند و اگر چنین اقدامی صورت می‌گیرد فرد باید به سازمان امور مالیاتی اطلاع دهد .

رئیس سازمان امور مالیاتی گفت :

در شرایط کنونی با  وصل شدن سامانه به خزانه ، اطلاعات حقوق افراد دریافت می‌شود ، به این ترتیب که اطلاعات ذی‌حسابی‌ها به صورت آن‌لاین بررسی خواهد شد . ولی در مورد حقوق شرکت‌های خصوصی باید بگویم که وضعیت آن‌ها در زمان رسیدگی به دست می‌آید. به این ترتیب که اکنون حقوق کسر می‌شود و سال آینده که اظهار نامه می‌آید اطلاعات آن‌ها بررسی می‌شود .  با این حال از همین تریبون اعلام می‌کنم کسر مالیات زیر دو میلیون تومان از حقوق افراد تعدی به حقوق آن‌ها است و آگاه باشید که این پول به سازمان پرداخت نمی‌شود . ما از طریق ایسنا اطلاع‌رسانی‌ می‌کنیم هر کارمند یا کارگری که زیر دو میلیون تومان حقوق می‌گیرد و از او مالیات اخذ می‌شود به سازمان‌ مالیاتی اعلام کند .

 

درباره ی فلاحی

همچنین ببینید

چرخش 270 درجه ای خودرو روی هوا

چرخش ۲۷۰ درجه ای خودرو روی هوا

چرخش 270 درجه ای خودرو روی هواهرچند بارها به خصوص در فیلم های هندی دیده ایم که یک خودرو می رود هوا و 360 درجه می چرخد و بعدش هم سالم تر از قبل به روی زمین می آید ، اما در دنیای واقعی چرخش خودرو و سالم رساندن آن به روی زمین دست نیافتنی به نظر می رسید تا اینکه شرکت جگوار ، تصمیم به ثبت رکوردی هیجان انگیز در گینس کرد . یک راننده آموزش دیده توانست ، حودرویی را در مسیری به طول 15/3 متر و بعد از چرخش 70 درجه ، صحیح و سالم به روی زمین فرود بیاورد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *